دلیل ترور شهید فخری زاده و حاج قاسم چه بود؟

نکته مهم اینجاست آنی که ترور را طراحی می‌کند فقط به یک عملیات نقطه‌ای بسنده نمی‌کند. چند روز قبلش صفحه انگلیسی ویکی‌پدیای #شهیدفخرزاده را ایجاد می‌کند تا رسانه‌های بین‌المللی به روایت مطلوب آن‌ها برسند. پمپئو در هشت روز 13 شهر منطقه را طی می‌کند. امارات ناگهان اعلام می‌کند که ویزای ایرانی‌ها را صادر نمی‌کند. در حالیکه چند روز قبلش خبر از اعطای ویزای طلایی برای نخبگان ایرانی داده بود. آلمانی‌ها به اتباع خود اعلام می‌کنند که از سفر به ایران حذر کنند و …

4354353 - دلیل ترور شهید فخری زاده و حاج قاسم چه بود؟

این اتفاقات با ربط و بی‌ربط در منطقه، آن پیش رخدادهای ترور، آن سبک عملیات حتما نشان می‌دهد که تروریست‌ها برای بعد از عملیاتشان هم برنامه داشته‌اند. اگر جای تروریست‌ها بودید چه طرحی را جلوی پا میگذاشتین که وب فارسی از محتوا بترکد؟! تروریست‌ها گزینه مطلوبشان این بود که رسانه وقتی اتفاق را می‌بیند روی این سوال بایستد: چگونه این اتفاق رخداد؟ این کار را بدترین آدم‌های روی زمین انجام دادند و بعد از آن رفتار وحشیانه با بدن مقدس اباعبدالله از بزرگ راوی و خبرنگار عالم، حضرت زینب (س) پرسیدند که کَیْفَ رَأَیْتِ صُنْعَ اللَّه؟ و حضرت پاسخی دادند که ماجرای کربلا به فتح قلوب و افشای باطل تبدیل شد.

اینکه نیسان، آبی بود و مسلسل، فلان بود و سرنشین بهمان، این‌ها جذاب هستند اما مسئله اصلی روایت نیستند. بازی در زمین تروریست‌ها است که پازل ترور را تکمیل می‌کند. دعوای داخلی می‌سازد و مکمل پروژه ناامیدسازی تبلیغاتی مردم است. چون هر چقدر در پاسخ چگونگی غرق شوند، در قدرت دشمن که به این کار موفق شده اغراق می‌شود.

کار درست همان کاری بود که حضرت زینب کردند و در جواب چگونه ابن ‌زیاد به چرا پرداختند. کاری که سید حسن نصرالله درباره ترور حاج قاسم انجام داد. سید حسن گفت که “لازمست هدف ترور را بشناسیم. چرا حاج قاسم ترور شد؟

چون آمریکا در پرونده‌های مهم ایران، لبنان، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان، کره شمالی، چین، ونزوئلا، کوبا ناکام شد و دستاوردی نداشت و ترامپ برای انتخابات مجبور شد برای خود دستاورد سازی کند و آن زدن حاج قاسم بود. این نگاه درست است که موجب می‌شود تحلیل و پیش ‌بینی سید از آینده هم درست از آب دربیاید که در جمع ‌بندی آن ترور گفت. آمریکایی‌ها کاری را انجام دادند که هم منطقه و هم انتخابات را باختند.

زدن حاج قاسم به عنوان یک نیروی رسمی ایران در سرزمین دوست اشغال ‌شده که کاری نداشت. هر چند ترور فخری‌زاده هشدار جدی داشت اما واقعیت اینست که از میان گسیل این همه نیروهای تکفیری، منافق، سرویس‌ها، خود فروخته‌ها به سمت مرز ایران در بازه دو دهه و تلاش امنیتی موساد و سی‌آی‌ای و سرویس‌های عربی این خون‌ها بیشتر یادآور شکر امنیت است تا چیز دیگر. همین مهرماه بود که چند مدافع امنیت در سیستان شهید شدند.

واقعیت روایت ماجرای ترور اینست که آن‌ها مجبور هستند دست به ترور بزنند چون ناتوان‌تر از آن شده‌اند که دستاورد منطقه برای مردم ایران را نبینند یا علم بومی‌شده را انکار کنند. دوره رولیت چرا ترور می‌شویم است نه چگونه.
خون‌ مظلوم (ع) با روایت زینب(س) است که کاخ ابن‌زیاد را سرنگون می‌کند.

مقاله پیشنهادی

456654564 310x165 - اعمال شب بيست و يكم ماه مبارك رمضان

اعمال شب بيست و يكم ماه مبارك رمضان

شب قدر همان شبى است كه در تمام سال شبى به خوبى و فضيلت آن …